100m 100G CFP2

Модулот CFP2-100GBASE-SR10 поддржува должина на врската од 100 m на стандардно мулти-режимско влакно (MMF, G.652).100 гигабитен етернет сигнал се пренесува преку четири бранови должини.Во уредот се управува со мултиплексирање и демултиплексирање на четирите бранови должини.

Карактеристики на производот

 

• Поддржува бит-стапки од 103,1 Gb/s до 112 Gb/s

•Оптички интерфејс на садот MPO 24

•Електричен интерфејс CPPI

•Неладен 10x10Gb/s 850nm предавател

• 10 паралелни електрични сериски интерфејс

•Применливо за 100m со OM3 MMF и 150m со OM4 MMF

•Ниска потрошувачка на енергија<4W

•Интерфејс за дигитален дијагностички монитор

• MDIO комуникациски интерфејс

•Во согласност со 100GBASE-SR10

•Температура на оперативниот случај:

Комерцијални: 0 до 70 °C

Апликации

 

•100GBASE-SR10 етернет

• 10×11,2 Gb/s Мултимодни OTN

•10x 10GE-SRLite етернет