• head_banner

2км QSFP28

  • 2KM 100G QSFP28

    2KM 100G QSFP28

    HUA-QS1H-3102D е паралелен 100 Gb/s Quad Small Form-factor Pluggable (QSFP28) оптички модул.Обезбедува зголемена густина на пристаништето и вкупна заштеда на трошоците на системот.Целосно дуплекс оптичкиот модул QSFP28 нуди 4 независни канали за пренос и примање, секој способен за работа од 25 Gb/s за збирна брзина на податоци од 100 Gb/s на 2 км единечно оптички влакна.

    Кабел со лента со оптички влакна со LC/UPC Duplex конектор може да се вклучи во приклучокот за модул QSFP28.Правилното усогласување е обезбедено со водечките иглички во внатрешноста на садот.Кабелот обично не може да се извитка за правилно усогласување на каналот до каналот.Електричното поврзување се постигнува преку 38-пински конектор од типот на рабови во согласност со MSA.

    Производот е дизајниран со фактор на форма, оптичко/електрично поврзување и дигитален дијагностички интерфејс според QSFP28 Multi-Source Agreement (MSA).Дизајниран е да ги исполни најтешките надворешни работни услови, вклучувајќи температура, влажност и пречки на EMI.Модулот може да се управува преку серискиот интерфејс со две жици I2C.